Použití obuvi

Vážený spotřebiteli,          

děkujeme Vám, že jste si zakoupil naši obuv, na kterou se poskytuje záruka na výrobní a technologické vady v délce 24 měsíců od data jejího prodeje. Dovolte nám, abychom Vám poskytly několik rad a doporučení jako návod k užívání a ošetřování zakoupené obuvi.         

Při výběru si obuv pečlivě vyzkoušejte a zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.

Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.

Obuv je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí.

Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci.

Obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.

Promáčená obuv se nesmí sušit a vystavovat v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů a na přímém slunci.

Obuv jenž je vybavena membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi, musí být ošetřována pouze výrobky označenými vhodností k ošetření obuvi s membránou.

Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi, přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzivně užívání obuvi  u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.

Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálu vhodnými prostředky na obuv.

Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí napněte napínáky odpovídající velikosti.

Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčení. Žádnou obuv nelze prát v pračce.

Módní obuv je určena především pro nošení v interiéru a nehodí se k delší chůzi na delší vzdálenost i v mírném, upraveném přírodním prostředí.

Obuv vycházková může být používána pro chůzi na delší vzdálenost i v mírném, upraveném přírodním prostředí.

Pracovní obuv, při volbě vhodného typu obuvi je nutno určit možná rizika prostředí, ve kterém se bude obuv užívat. Blíže norma EN 345, EN 346, EN 347 a označení CE.

Gumovou obuv nelze používat v agresivním prostředí a to jak organického tak neorganického původu a v prostředí s výskytem olejů, pohonných hmot a rozpouštědel.

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI:

Obuv z hladkých usní – zbavit nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samoleštících prostředků vždy dávejte přednost krému. 

Vlasové materiály – velury a nubuky – znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasů! Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!

Textilní obuv – čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.

Obuv gumová – nečistoty odstranit vodou (pozor nepoužívat rozpouštědla). Pro zvýšení životnosti možno ošetřit silikonovou emulzí.

Obuv plastová a polymerová – čistit vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí vytřít hadříkem.

ZÁRUKA SE NEVZTAHUJE NA:

Veškerou změnu obuvi, která vznikla v průběhu záruční doby v důsledku jejího opotřebení způsobeném obvyklým užíváním (viz. zákon č. 136/2002 Sb., §619, odst. 2), nesprávným užíváním, údržbou, ošetřováním a neodborným zásahem.

Pouštění barvy při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí usňové obuvi.

 

Návod ke stažení zde: Navod_na_pouzivani_zbozi