Použití obuvi

Vážený spotřebiteli,          

děkujeme Vám, že jste si zakoupil naši obuv, na kterou se poskytuje záruka na výrobní a technologické vady v délce 24 měsíců od data jejího prodeje. Dovolte nám, abychom Vám poskytly několik rad a doporučení jako návod k užívání a ošetřování zakoupené obuvi.         

Při výběru si obuv pečlivě vyzkoušejte a zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.

Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.

Obuv je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí.

Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci.

Obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.

Promáčená obuv se nesmí sušit a vystavovat v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů a na přímém slunci.

Obuv jenž je vybavena membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi, musí být ošetřována pouze výrobky označenými vhodností k ošetření obuvi s membránou.

Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi, přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzivně užívání obuvi  u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.

Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálu vhodnými prostředky na obuv.

Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí napněte napínáky odpovídající velikosti.

Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčení. Žádnou obuv nelze prát v pračce.

Módní obuv je určena především pro nošení v interiéru a nehodí se k delší chůzi na delší vzdálenost i v mírném, upraveném přírodním prostředí.

Obuv vycházková může být používána pro chůzi na delší vzdálenost i v mírném, upraveném přírodním prostředí.

Pracovní obuv, při volbě vhodného typu obuvi je nutno určit možná rizika prostředí, ve kterém se bude obuv užívat. Blíže norma EN 345, EN 346, EN 347 a označení CE.

Gumovou obuv nelze používat v agresivním prostředí a to jak organického tak neorganického původu a v prostředí s výskytem olejů, pohonných hmot a rozpouštědel.

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI:

Obuv z hladkých usní – zbavit nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samoleštících prostředků vždy dávejte přednost krému. 

Vlasové materiály – velury a nubuky – znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasů! Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!

Textilní obuv – čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.

Obuv gumová – nečistoty odstranit vodou (pozor nepoužívat rozpouštědla). Pro zvýšení životnosti možno ošetřit silikonovou emulzí.

Obuv plastová a polymerová – čistit vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí vytřít hadříkem.

ZÁRUKA SE NEVZTAHUJE NA:

Veškerou změnu obuvi, která vznikla v průběhu záruční doby v důsledku jejího opotřebení způsobeném obvyklým užíváním (viz. zákon č. 136/2002 Sb., §619, odst. 2), nesprávným užíváním, údržbou, ošetřováním a neodborným zásahem.

Pouštění barvy při zvýšeném pocení nebo při provlhnutí usňové obuvi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení